Що таке фрезер: типи, структура та концепція роботи

Є багато пристроїв, які використовують майстри по дереву. І кожен з них виконує певне завдання. Пила, лобзик, торцювальна пила, рубанок, товщинок – всі ці гаджети чудові, кожен у своїй області. Їх легко зрозуміти і передбачити. З їх допомогою столяр або виробник меблів виконує одну або кілька функцій.

Проте ручний фрезерний пристрій для деревини — це єдиний у своєму роді пристрій. Він цінний тим, що його можливості, не буду стверджувати, що вони нескінченні (такого пристрою, по ідеї, не існує), але вони надзвичайно, дуже різноманітні. Весь ключ фрезера полягає в тому, що він виконує свої завдання за допомогою фрези. А різноманітних фрез є десятки. Виявляється, встановлюючи нову фрезу, ви виконуєте абсолютно нове завдання з тим самим фрезером. Загалом, простір для роботи і фантазії з цим пристроєм великий. І для новачка в столярній справі, і для досвідченого майстра.

У цій короткій статті я обов’язково розповім вам, що таке фрезер, як він працює і які види цього інструменту бувають.

Можливості маршрутизатора: що можна зробити за допомогою цього інструменту

Електричний маршрутизатор для деревообробки з’явився на початку 19 століття.Прочитати про фрезери gtm На сайті Відтоді, понад 2 століття, він, звичайно, змінився на поверхні. І внутрішні механізми пройшли корективи. Тим не менш, сьогодні, поряд з деревом, фрезеру необхідно мати справу і з сучасними матеріалами – ДСП, ламінатом, пластиком, склом. З цієї причини гаджет роутера отримав досконалість і може виконувати багато функцій.

Працювати з інструментом справді легко, оскільки він компактний, може покращувати крихітні деталі, тонкі місця, тонкі боки. Його можна повертати під бажаним кутом під час роботи, забезпечуючи високу якість фрезерування.

Вставляючи відповідний різак у ручний фрезер, ми отримуємо можливість:

 • Робити прямі та фігурні канавки, виїмки та борозенки;
 • Виготовити фігурні отвори для замків, гнізда для дверних петель;
 • Скласти, прорізати, вирізати шипи;
 • Виберіть чверть, зробіть пази для ніжок столу та стільця;
 • Облік і підрівнювання кромок деталей, обробка кромок (як фігурних, так і рутинних);
 • Свердлити отвори (сліпі та наскрізні, під кутом і рівномірні, для штифтів);
 • Поліпшення дерев’яних виробів, виконання різьблення, напис на дорогоцінних прикрасах;
 • Вирізайте різні деталі, змінюйте форму готових предметів, а також освітлюйте поверхню.

Фрезер використовується в меблевих майстернях, він життєво важливий при виготовленні виїмок для замків, фурнітури, дверних петель. Пристрій додатково актуальне для теслярів, столярів і будівельників-обробників. Використання фрезера іноді наближається до мистецтва і вміння художника, їм роблять травлення, роблять написи. Крім того, за допомогою ручного фрезера можна зробити віконну раму, обрізати кромки та багато іншого. Це ідеальний помічник для майстрів, які виготовляють дерев’яні вироби та сувеніри.

Загалом, якщо ви працюєте з деревиною та дерев’яними виробами, і вам потрібно зробити щось надзвичайно обережно та чудово, після цього лише ручний фрезер точно допоможе в цьому.

Які існують типи маршрутизаторів

Існує декілька типів маршрутизаторів. Одні види ручних фрезерів універсальні (використовуються для виконання великої кількості завдань), інші дуже спеціалізовані – на одну або дві процедури.

З огляду на ознаки структури та виконання завдань виділяють дотримання відбору:

 1. Dive маршрутизатор. Це один з найпоширеніших видів пристроїв вертикальної конструкції. Протягом усієї процедури ріжуча головка занурена в поверхню, тому її називають занурювальним фрезером. Робить пази, отвори, виїмки, канавки, знімає фаски. Його привабливість пояснюється тим, що вартість даного пристрою знижена, а завдання воно виконує різні. Друга назва – худіша.
 2. Межовий маршрутизатор. Як видно з назви, це фрезер для обробки країв. Профілює грані, фігурні та нормальні сторони, робить окантовку деталей. Ідеально підходить для виробництва меблів.
 3. Дюбельний фрезер. Основним завданням є підписання деталей при розробці меблів, столярних виробів (будинкових вікон, дверей, підлоги). Добре свердлить парні отвори.
 4. Фрезер Lamel. Практичний при роботі зі шпоном (ламеллю), для вибору пазів.
 5. Роторний фрезер. Створено для виготовлення отворів з високою точністю та контролем глибини.

Рутерні маршрутизатори також відрізняються за потужністю електродвигуна. Чим потужніший пристрій, тим краще його вага. З цієї причини, враховуючи потужність, існує 3 типи маршрутизаторів:

 • Легкі маршрутизатори (потужність електроприводу приблизно 1 кВт). Дуже портативний і зручний, але не фрезерує на фантастичну глибину.
 • Інструмент – від 1 до 1,5 кВт. Вони підходять для створення стилю на меблях, для спеціалізованого та домашнього фрезерування.
 • Важкий маршрутизатор — це найпотужніший ручний пристрій із двигуном приблизно 2,4 кВт. Такий інструмент має найвищі технічні характеристики, відмінні можливості. Однак зручність використання зменшується, оскільки збільшуються вага та розміри маршрутизатора.

Додатковою відмінністю у видах є розмір цангового патрона. Він коливається від 6 до 12 мм.